اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در سال 2022 در داووس برگزار خواهد شد TRT Persian

حدود یک‌سوم از مجموع ۲۷۰ پانلی که برای دوشنبه تا پنج‌شنبه برنامه‌ریزی شده‌اند به موضوعات مرتبط با تغییرات اقلیمی و تاثیرات مستقیم این پدیده اختصاص دارند. چگونگی تغییر وضعیت و جلوگیری از بحران‌های غذایی اجتناب‌ناپذیر آینده از اصلی‌ترین مسائل اجلاس مجمع جهانی اقتصاد امسال است. اکثریت جامعه اقتصاددانان ارشد مجمع جهانی اقتصاد انتظار یک رکود جهانی را در سال جاری دارند که در نتیجه درگیری‌های ژئوپلیتیکی و مشکلات اقتصادی ناشی از جنگ اوکراین و تورم فلج‌کننده به وجود می‌آید.

رهبران سازمانی در عصر جدید کسب‌وکار – دگرگونی دیجیتالی- سراغ رفتارهای تحول‌خواهانه می‌روند؛ اما این تغییر رفتار همه خوراک لازم برای تطبیق با وضعیت جدید نیست. گزارشی مدیریتی در اجلاس اخیر داووس منتشر شد که فرمول «هنجارسازی جدید در شرکت‌ها» را ارائه کرده است. تاکید بر «صداقت» به‌عنوان ارزش و ایجاد «فرهنگ تعلق» در محیط کار، شاه‌بیت این فرمول است. با این حال زمان برگزاری اجلاس و حضور کم‌‌رنگ آمریکا و به‌خصوص غیبت کم‌سابقه نمایندگان روسیه و چین تنها مواردی نیستند که اجلاس را به‌نسبتِ سال‌های گذشته متفاوت می‌کنند.

  • این ریسک تجاری در ابعاد بسیار بزرگ فقط در اجلاس‌های نظیر می‌تواند به‌شکلی ملموس درک شود.
  • آفریقای جنوبی هفتمین تولیدکننده بزرگ زغال سنگ در جهان است و تعداد زیادی از مشاغل نیز در این بخش فعال هستند.
  • به نوشته رویترز، قرنطینه‌ها در چین نیز برای مقابله با شیوع کووید که چشم اندازی برای پایان آن دیده نمی‌شود این شرایط را بدتر کرده است.
  • برخی اساساً شرکت در اجلاس داووس و دیگر فضاهای بین‌المللی مشابه را بی‌فایده و نمایشی ارزیابی کرده‌اند.
  • ایده اصلی اجلاس این بود که اقتصاددانان، سیاستمداران، صاحبان سرمایه، نظریه‌پردازان و هنرمندان در یک جا جمع شوند تا درباره مسائل روز جهان تبادل نظر کنند.
  اگر ریزش مو دارید حتما بخوانید!

این اولین نشست پس از یک سال بود که ترامپ توانست از قدرت‌های اروپایی دلجویی کند و نبودِ نمایندگان ایران، فرصتی برای ایجاد فضای ضدایرانی و تبانی کشورهای حاشیۀ جنوبی خلیج فارس فراهم آورد. به گزارش تجارت‌نیوز، مجمع جهانی اقتصاد در حال برگزاری نشست سالانه خود در استراحتگاه داووس سوئیس China, US and Russia policy for the new world order است. این اولین بار از زمان شیوع بیماری کرونا در جهان است که این رویداد به مقیاس قبلی خود که آخرین بار در سال 2020 دیده شده بود، باز می‌گردد. نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد که هر ساله در داووس برگزار می‌شود، برخلاف تمام انتقاداتی که برای گردهمایی صاحبان ثروت و قدرت جهان به آن وارد استف دستاوردهای بزرگی داشته و رسیدگی بی‌طرفانه به مسائل جهان را همیشه در اولویت خود قرار داده است. به دلیل وقوع جنگ های جمله جنگ یوم کیپور در سال ۱۹۷۳ مجمع تصمیم گرفت در مسائل سیاسی نیز دخالتی داشته باشد از این رو پای رهبران سیاسی نیز به این مجمع بزرگ اقتصادی کشیده شد.

روپرت کلچستر ، رئیس بلاک چین IBM استرالیا و رئیس نیوزلند در گفتگو با کوین تلگراف خاطرنشان کرد که بسیاری از مشاغل در پاسخ به تقاضای بیشتر مصرف کننده برای شفافیت، راه حلهای دفتر کل توزیع شده را در سراسر زنجیره تأمین خود اجرا می کنند. در حالی یکی از محورهای مهم اجلاس پنج روزه امسال داووس، «نابرابری جنسیتی» بود که خبر حضور بیش از یکصد روسپی و کارگر جنسی در اجلاس، رسانه ها و مردم جهان را شوکه کرد. با بهبود وضعیت اقتصاد شاید بادهای سرد بحران اقتصادی در اروپا فرونشسته باشد اما مشکلات حل نشده در اروپا هنوز لرزه بر اندام اتحادیه اروپا می افکند.

  اتاق فرار تهران رزرو اسکیپ روم ترسناک تا 90% تخفیف تخفیفان | allescape

پربازدیدهای سایت خوان

با این حال، کاری که هزاران رهبر تجاری، سیاستمداران، دانشگاهیان و فعالان در شهر کوهستانی سوئیس انجام می‌دهند کمی مرموز است. گزارش جهانی فناوری اطلاعات که به اختصار «GITR» نامیده می‌شود، از سال ۲۰۰۲ توسط مجمع جهانی اقتصاد و مؤسسهٔ آموزش کسب و کار اینسید «INSEAD» به صورت سالانه انتشار یافته‌است. رشد نمایی تجهیزات موبایل، داده‌های بزرگ، و رسانه‌های اجتماعی، همگی محرک‌های این فرایند درهم تنیدگی هستند.

مجمع جهانی اقتصاد چیست؟

اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در سال 2022 در داووس برگزار خواهد شد TRT Persian