انواع شیرآلات صنعتی و کاربرد آنها by Chashmandazsanat Jun, 2023 | kasrasaran

انواع شیرآلات صنعتی و کاربرد آنها by Chashmandazsanat Jun, 2023 | kasrasaran

نام دیگر شیر سوزنی needle میباشد که عملکرد اصلی واساسی این شیر برای کنترل جریان سیال شیرآلات صنعتی است. طراحی و ساخت شیر های سوزنی بسیار حساس و جزیی است و همین طراحی منحصر به فرد دلیل محبوبیت شیر سوزنی شده است. برای اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با نمایندگی شیرآلات صنعتی ولوسند تماس بگیرید.

  • شیرهای کروی دارای طول عمر بالایی هستند و به سادگی فرسوده نمی شوند.
  • مجرابند جسمی است که جلوی عبور سیال را گرفته و مسیر عبور سیال را از طریق مجرا تعبیه شده مشخص می کنند، شکل مجرابند با توجه به شیرآلات دیسکی و توپی و مخروطی و غیره می باشد.
  • ویژگی که این شیر را منحصر به فرد می‌سازد، حرکت دیسک خطی آن است.
  • علاوه بر این، اگر فولاد مذاب کیفیت پایینی داشته باشد، شیر نیز معیوب خواهد بود.

API 602  الزامات مورد نیاز برای مجموعه‌ای از شیرهای کوچک دروازه‌ای (Gate Valve)، بشقابی (Globe Valve) و شیرهای یک‌طرفه (Check Valve) برای کاربردهای صنعت نفت و گاز طبیعی را مشخص می کند. (Check Valve) و شیرهای سماوری (Plug Valve) را برای استفاده در خطوط لوله برای صنایع نفت و گاز طبیعی تعیین می‌کند. API Spec 6D برای شیرهای زیرزمینی قابل استفاده نیست، زیرا آنها با مشخصات جداگانه‌ای پوشش داده می شوند؛ هم‌چنین برای کلاس‌های فشاری بالاتر از ۲۵۰۰ قابل استفاده نیستند. این نوع از شیر های اوتوماتیک ، شیرصنعتی ای است که به سیال اجازه می‌دهد فقط در یک جهت جریان پیدا کند.

شیرهای ربع گرد

نام دیگر این شیر ها backwater میباشد که همان طور که از اسم آن مشخص است در فاضلاب بیشترین استفاده و کاربرد آن میباشد. بیشترین صنایعی که از این شیر استفاده میکنند تصفیه خانه آب ، تصفیه فاضلاب و لوله های آبرسانی میباشد. این شیر های همان طور که از اسمشان مشخص است به صورت خودکار و از راه دور قابل باز و بسته شدن هستند.

  انواع دوربین ها و روش نصب دوربین مداربسته (+ مزایا و معایب)

تامین اقلام مورد نیاز صنعت کشتیرانی

ارسال سریع سفارشات به سراسر کشور در کوتاه ترین زمان از جمله خدمات برجسته آهن ملل می باشد. بدنه شیر یک پوشش بیرونی است که قطعات داخلی یا تریم بیشتر یا تمام شیر را در خود جای داده است. با این حال، از آنجایی که مستعد سوراخ شدن و پارگی در جایی است که فولاد مذاب به طور یکنواخت تشکیل نشده است، نیاز به نظارت مداوم و کنترل کیفیت دارد.

شیر اطمینان هنری سایز 1/2 اینچ

شیر سماوری همانند شیر دروازه ­ای افت فشار بسیار کمی در حین عبور سیالات پیدا می کند. از جمله مهم ترین ولوهای تنظیم جریان می توان به شیر کروی، سوزنی، پروانه ای، توپی، سماوری و غیره اشاره کرد. همچنین ولو های قطع و وصلی شامل شیر کشویی، سماوری، پیستونی، پروانه ای و شیر توپی می باشد. این نوع شیر برای ایمن سختن لوله‌ها و دستگاه‌های دارای فشار به کار می‌رود و دارای انوع گوناگونی می‌باشد که در واقع متنوع‌ترین نوع شیر در میان شیرآلات صنعتی، شیر ایمنی است. این شیر قابل تنظیم بوده و با توجه به فشار جاری سیال داخل آن تنظیم می‌گردند. کانال هایی که به سیال اجازه عبور از شیر را می دهند به عنوان پورت ها شناخته می شوند.