خانه معماری جداول برنامه فیزیکی فضاها در طراحی هتل | memarinavaz

همین امر سبب شده است که از سال ۱۹۵۸ میلادی، یک سیستم رتبه‌بندی ستاره محور جهت تقسیم هتل‌ها بر اساس کمیت و کیفیت خدمات آنها شکل بگیرد. هتل‌های ۵ ستاره به عنوان عالی‌ترین انواع هتل‌های امروزی، با طیف وسیعی از خدمات لوکس خود برنامه فیزیکی هتل 5 ستاره شناخته می‌شوند. این هتل‌ها که اغلب سرویس‌دهی به قشر مرفه جامعه را بر عهده دارند، در عین عمل به وظیفه اصلی خود در اسکان دادن مراجعین، به ارائه خدماتی نیز می‌پردازند که نمونه آن در سایر انواع هتل‌ها یافت نمی‌شود. در این مقاله ، که برگرفته از”رساله معماری هتل 4 ستاره ” میباشد ، برنامه فیزیکی هتل 4 ستاره و ریزفضاهای مربوطه آورده شده است . یکی دیگر از عملکرد های لابی کانون کنترل است که در آن کارکنان بصورت بصری ،بر مسیر های دسترسی به هتل نظارت می نمایند.

خانه معماری جداول برنامه فیزیکی فضاها در طراحی هتل | memarinavaz

هتل شایان به دلیل بازسازی که در چند سال اخیر داشته، به هتل لوکس و لاکچری در میان هتل‌های 5 ستاره رده بالا تبدیل شده است. آن چیزی که در بدو ورود به آن، توجه شما را جلب می‌کند، برخورد مودبانه پرسنل و نظم فضای داخلی هتل است. نزدیکی به ساحل و اسکله هم مزیت‌های انتخاب هتل شایان را چند برابر بیشتر کرده است. این مجموعه کامل ترین پکیج منتشر شده در سطح اینترنت در مورد ضوابط طراحی هتل و برنامه فیزیکی آن به شمار می رود.

اسکرین‌شات پلان‌های پروژه هتل ۵ ستاره:

این هتل ۵ ستاره یکی از محبوب‌ترین هتل‌های کیش است که با هتل‌های ۵ ستاره بین‌المللی قابل مقایسه است. معماری بی‌نظیر و فوق‌العاده آن از معماری تخت‌جمشید الهام‌گرفته و یادآور شکوه دوران هخامنشیان است. این مجموعه دو ساختمان ۸ طبقه دارد که در این طبقات ۱۸۷ واحد اقامتی لوکس با امکانات فوق‌العاده ساخته شده است.

  • از سوی دیگر مواردی مانند کافی نبودن آسانسور به ویژه در ساعات پیک تردد در هتل و همچنین عدم رضایت کافی از وضعیت نمازخانه هتل از سوی مهمانان هتل به دفعات مطرح شده است.
  • این هتل قیمت مناسبی دارد و نسبت به هزینه رزرو امکانات خوبی را در اختیار مهمانان قرار می‌دهد.
  • در هتل پانوراما شما علاوه بر اتاق‌های معمول دو تخته دبل و توئین و سه تخته امکان اقامت در اتاق‌های دوتخته و سه تخته پانوراما و همچنین اتاق‌های کانکت چهار نفره و کانکت لوکس را خواهید داشت.
  • می‌توانیم هتل چهار فصل در پراگ توسط یک شرکت معماری Dům a Město را مثال بزنیم.
  ویژگی های یک دوربین مداربسته خوب

شما باید نقش مناطق اختصاص داده شده به هر گروه، امکانات عمومی، امکانات ورزشی ، خدمات و مدیریت با حداقل مساحت طبقه را تعیین کنید. مسئولان این هتل سعی کرده‌اند امکاناتی را در اختیار مهمانان قرار دهند که بتوانند اقامتی متفاومت را در بین هتل‌های سه ستاره کیش تجربه کنند. هتل پارسیان را می‌توان جز بهترین هتل‌های ارزان کیش دانست، زیرا امکانات و خدمات متعددی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.

دیدگاه برای ضوابط و استاندارد های هتل 5 ستاره

اگر به ساختمان هایی مانند برج خلیفه یا برج العرب نگاه کنید، متوجه خواهید شد که مهمترین بخش، هسته خدماتی با استحکام ساختاری است. خدمات ساختمان شامل آسانسور، پله برقی، راه پله آتش نشانی، رمپ، هسته سیستم برق، سیستم لوله کشی و سیستم HVAC می باشد. می‌توانیم برج خلیفه را با 163 طبقه، 900 آپارتمان و 304 اتاق هتل مثال بزنیم. همانطور که همه ما می دانیم که به دلیل رشد ناگهانی جمعیت شهری منجر به کمبود فضا می شود که به همین دلیل هتل های عمودی در گرایش هستند. اگر تا به حال با طراحی هتل در مکان هایی مانند نیویورک یا دبی مواجه شدید، طراحی هسته خدمات بخش پیچیده ای خواهد بود که باید با دانلود استاندارد هتل های مختلف به بررسی روابط فضایی و عملکردی هتل بپردازیم.

توجه به زیبایی شناسی و طراحی داخلی هتل ها