راه حل نهایی برای بهترین کارت گرافیک که امروز می توانید درباره آن بیاموزید

اگر گیمر هستید و میخواهید یک لپ تاپ گیمینگ برای خودتان بخرید حتما این سوال برای شما پیش آمده که بهترین کارت گرافیک های لپ تاپ کدامند؟ اگر یک کارت گرافیک سری RTX 40 یا RX 7000 میخواهید، صبور باشید، در نهایت قادر به خرید یک کارت گرافیکی نزدیک به قیمت پیشنهادی توسط تولیدکننده رسمی خواهید بود. تراشهی GPU در این کارت گرافیک، یک غول ۴۰۹۶ هستهای بود که به ۸ گیگابایت حافظهی گرافیکی سریع HBM2 در جوارِ خود رضایت داده بود و با فناوری ۱۴ نانومتری FinFET هم تولید میشد. انویدیا پس از مدتها به کمک این فناوری توانست به طرز چشمگیری فرکانس کاری تراشههای پاسکال را نسبت به مکسول و کپلر افزایش و در عین حال ابعاد تراشه و میزان مصرف آنها را کاهش دهد.این کارت بر اساس تراشهی GP102 بر مبنای معماری پاسکال ساخته شده و از ۱۲ میلیارد ترانزیستور در ابعاد ۴۷۱ میلیمتر مربع تشکیل شده است. نام اختصاری RTX از فناوری جدید انویدیا برای پردازش گرافیکی با روش Real-Time Ray Tracing (پرتویابی یا رهگیری پرتو در زمان واقع) یا همان Ray Tracing extension گرفته شده که همزمان با افزونهی جدید دایرکت ایکس به نام DirectX Raytracing معرفی شد. فناوری جدید ۱۶ نانومتری با نام FinFET نوعی روش بهینهی تولید برای کاهشِ مصرف توان، کاهش ولتاژ و همینطور کاهش نشتی ترانزیستورها در این ابعاد است.

باید به این موضوع اشاره کنیم که نمیتوانیم قطعات یک لپتاپ مخصوص قطعاتی مانند پردازنده و پردازنده گرافیکی یا همان کارت گرافیکی را تعویض کنیم. سیستم فوق از گرافیک پرقدرت و پردازنده نسل دوازدهمی برخوردار است و از گیمینگ 4K گرفته تا کار با برنامه های تخصصی و گرافیکی می توانید روی آن حساب باز کنید. این یکی از مهمترین ابعاد سئو به حساب میآید، زیرا بکلینکها را اساسا میتوان تکیهگاههایی به حساب آورد که منجر به افزایش اعتبار یا موثق بودن شما میشوند. در همین ابتدا باید بگوییم که لپ تاپ های گیمینگ ارزان قیمت، به صورت متداوم قیمتشان در حال تغییر است. این لپ تاپ دارای نمایشگر 15.6 اینچی IPS با نرخ نوسازی 144 هرتز بوده و در نتیجه برای بازیهای شوتر اول شخص یا بازیهای eSports مانند CS:GO بسیار گزینهی خوبی است. مشخصا RTX بهمعنی اضافه شدن عناصر ساخته شده با روش Ray Tracing به گرافیک رایج بازیهای ویدیویی است که با تکنیک rasterization تولید میشوند.بزرگترین تراشهی ساخته شده براساس معماری تورینگ، TU102 مساحتی بالغ بر ۷۵۴ میلیمتر مربع دارد که در قلبِ GeForce RTX 2080 Ti قرار داده شده است. اگر برای تجربه بازیهای روز آن هم روی بالاترین تنظیمات گرافیکی هستید باید به این موضوع اشاره کنیم که بهترین برند کارت گرافیک لپ تاپ در این حوزه برای دو شرکت AMD و Nvidia است.

  چاپ روی تیشرت دخترانه : بهترین گزینه ها + طرح ها
تعدادِ ۱۸.۶ میلیارد ترانزیستور تشکیلدهندهی آن با فناوری ساخت ۱۲ نانومتری کارخانهی TSMC که 12nm FinFET نامگذاری شده، تولید شدهاند که یک بهبود تراکمِ آشکار را نسبت به فناوری قبلی ۱۶ نانومتری منعکس میکند. موضوع جالب اینجاست که کارت های گرافیکی جدید، تقریبا هم زمان با CPUهای جدید معرفی میشوند و به همین دلیل میتوانید لپتاپی با جدیدترین سخت افزار ممکن خریداری کنید. وقتی بک لینک های غیر طبیعی در گوشه کنار شما را تهدید می کنند، چگونه می تواندی از آن ها جلو گیری کنید؟ مشخص است که سامسونگ در بسیاری از زمینه ها متمایز است، زیرا یک شرکت با دستاوردهای بزرگ در همه زمینه ها است. این دو شرکت چه در حوزه ساخت کارت گرافیکی برای کامپیوترهای شخصی، چه برای کنسولهای بازی و چه لپتاپها حرف اول را میزنند و رقابت سنگینی که با هم دارند باعث شده که جزو بهترین برند کارت گرافیک لپتاپ در دنیا شناخته شوند. شرکتهای Nvidia و AMD و اینتل از جمله شرکتهایی هستند که بهترین کارت گرافیک برای لپتاپ را تولید میکنند. ما راجب به هر سایت دایرکتوری حرف نمیزنیم، منظور ما بیشتر سایت هایی است که برای ورود موانعی را بر روی سایت ها قرار می دهند و اجازه ی ورود هر سایتی را نمی دهند، خیلی از سایت های دایرکتوری به عنوان اسپم شناخته می شوند.