سردرد پیشانی: علائم، علل و نحوه درمان آن کلینیک درد نفس

از جمله مهمترین مواد مغذی که در آب حل شده است این دسته از ویتامین ها می‌باشد که در بدن نقش مهمی را بر عهده دارند. درود،من وقتی سردرد دارم میخوابم درست میشه ،هیچ قرصی نمیخورم ،شما هم عادت کنید به خوابیدم ،مثل ریست کردن گوشی عمل میکنه. در صورتی که سوال شما تخصصی هست و به دنبال نظر پزشک متخصص هستید، به بخش مشاوره آنلاین پزشکی مراجعه کنید. ممکن است آرزو کنیم که اگر سرما می‌خوریم، حداقل خلط سینه نداشته باشیم؛ و موقعی که سرفه می‌کنیم، به علت خروج خلط سینه از مجاری تنفسی‌مان اذیت نشویم. اکالیپتوس خاصیت تسکین درد و خواص ضد التهابی دارد که به شما اجازه می دهد از درد آسوده شوید.

در موارد نادر، سردرد تنشی می‌تواند منجر به حساسیت به نور و صدای بلند، شبیه به میگرن شود. در این روش سوزن‌های کوچکی برای تحریک انرژی درونی بدن، به سطح پوست فرو می‌شوند و به این ترتیب، به تسکین دردهای ‌می‌گرنی یا سردرد‌های تنشی کمک خواهند کرد. طبق نتایج مطالعات صورت‌گرفته، کم‌آبی بدن از رایج‌ترین علل سردردهای تنشی و میگرن است. نشان‌داده‌شده است که مصرف آب می‌تواند در عرض ۳۰ دقیقه الی سه ساعت علائم سردرد را تسکین دهد. اگر پزشک در معاینات عصبی یافته غیر طبیعی را مشاهده کند باید تشخیص سردرد تنشی را به صورت موقت کنار بگذارد و دیگر دلایل ایجاد سردرد را مورد بررسی قرار دهد. پس از رد دیگر انواع سردرد می‌توان تشخیص سردرد تنشی را برای فرد مطرح کرد.

این قرص یکی از شناخته شده ترین و مجرب ترین قرص های سردرد میگرنی بوده و می تواند نشانه های درد را کاهش داده و از حالت تهوع جلوگیری کند. سردرد میگرنی نیز که شیوع آن در خانم ها دو برابر آقایان است، از انواع سردرد شدید می باشد. بیمارانی که از این نوع سردرد رنج می برند، گاه یک تا چند بار در ماه دچار این حملات سردرد می شوند. مدت زمانی که فرد با این سردرد دست و پنجه نرم می کند، می تواند بین دو تا هفتادوساعت بینجامد.

  انواع دوربین مداربسته آنالوگ از نظر تکنولوژی

این نوع سردرد به مسکن ها جواب داده و درمان آن کمی استراحت در کنار مصرف یک مسکن است. در مقابل دوره‌های بهبودی نیز وجود دارند که در آن‌ها سردرد متوقف می‌شود. در این دوره‌ها ممکن است برای هفته‌ها یا ماه‌ها دردی را تجربه نکنید. اما میگرن قاعدگی که بر اساس آمار نزدیک به ۶۰ درصد خانم‌ها را تحت تاثیر قرار داده می‌تواند باعث اختلال در عملکرد روزانه فرد شود.

سردرد تنشی معمولاً با احساس کسالت و درد سرتاسری سر تشخیص داده می‌شود. این نوع سردرد ضربان ندارد و بیشتر تحت تأثیر استرس یا عوامل عصبی بروز می‌کند. سردرد تنشی اغلب باعث سرایت احساس درد به ناحیه گردن، پیشانی، عضلات شانه و پشت سر نیز خواهد شد.

طب سوزنی یکی از راهکارهای موثر در درمان خانگی سردرد پشت سر محسوب می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهند که انجام این تکنیک به اندازه مصرف دارو در درمان میگرن موثر است. اگر داروهای ضد احتقان و مسکن را خیلی زیاد مصرف کنید، ممکن است دچار سردرد ناشی از مصرف بیش‌ازحد دارو شوید.

کمبود خواب می‌تواند منجر به سردردهای تنشی شود و مطمئن شوید که از هیچ وعده غذایی صرف نظر نکرده اید‌، که می‌تواند سردرد ایجاد کند. بیشتر اوقات‌، سردردهای تنشی ناشی از استرس کار، مدرسه، خانواده، دوستان و یا روابط دیگر ایجاد می‌شود. ازآنجایی‌که خستگی چشم و سردرد با هم در ارتباط‌اند، یک معاینه معمول چشم می‌تواند مشکلات بینایی که سبب بروز سردرد شده‌اند را تشخیص دهد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار