شیرآلات صنعتی در صنایع نفت و پتروشیمی مجله درسواره | kasrasaran

در کنار استانداردهای بین المللی و مرجع معرفی شده می توان از استانداردهای IGS و IPS که متناسب با شرایط ایران و مخصوص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تدوین شده اند نام برد. اگر از خانه خارج بشویم و به دنیای صنعت برویم خواهیم دید که در صنایع غذایی، نیروگاهی، نظامی، نفت و گاز و غیره از این شیرها استفاده می شود. استانداردهای ساخت شیرهای توپی، بر اساس نوع آن ها متفاوت می باشد. احتمال اینکه شیرهای ربع گرد باعث ایجاد شوک به خط لوله شوند، بسیار زیاد می باشد.

شیر پروانه ای پلیمری

یک سوراخ در وسط این توپی (مانع کروی) قرار دارد که اگر مجرای سوراخ توپی در راستای عبور سیال قرار بگیرد، مسیر حرکت سیال باز می شود. شیرهای سماوری، از نوع شیرهای قطع و وصل می باشند، به این معنی که یا باید کاملا باز و یا کاملا بسته باشند. در این نوع از شیر ها مسیر حرکت دیسک برخلاف مسیر حرکت جریان می باشد؛
بنابراین دیسک برای آب بندی کردن شیر کار بسیار سختی بر عهده دارد، چون دقیقا برعکس جریان حرکت می شیر یکطرفه صنعتی کند. شیرهای دروازه ای جزء ارزان ترین شیرهایی هستند که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از شیرها بر اساس منبع تغذیه عملگرشان به سه دسته، برقی، نیوماتیک و هیدرولیک تقسیم بندی می شوند.

  • شما می توانید محصولات مورد نظر خود را بصورت غیر حضوری ثبت سفارش کنید.
  • باز و بسته کردن شیرهای دروازه‌ای نیاز به زمان زیادی دارد و به‌طورمعمول از این مدل شیر در مواردی که نیاز به باز و بسته شدن سریع جریان باشد، استفاده نمی‌شود.
  • در گذشته شیرهای دروازه ای بیشترین استفاده در صنعت را داشتند به طوری که
    تقریبا 56 درصد از شیرهای مورد استفاده در صنعت، شیرهای دروازه ای بودند.
  • متریال مورد استفاده برای ساخت سیت باید متناسب با دما و فشار قابل تحمل در کاردر مورد نظر باشد.
  روش از کار انداختن دوربین مداربسته و مختل کردن آن

بعضی از شیرها مانند شیرهای یک طرفه فاقد هرگونه هندویل یا عملگری هستند چرا که مکانیزم عملکرد آنها به صورت داخلی و خودکار است. شیرآلات صنعتی یا شیر فلکه می‌تواند به صورت دستی یا اتوماتیک عمل نماید. شیرهای دستی به وسیله‌ی یک هندویل/ آچارخور (Wrench) که به صورت دستی و غیر اتوماتیک کنترل می‌شود، عمل می‌کنند.

7# نصب و راه اندازی (Installation)

از مدل شیرهای پنوماتیک می توان به شیر توپی پنوماتیک، شیر پروانه ای پنوماتیک و گلوب ولو پنوماتیک اشاره کرد. در بعضی از شیرهای پنوماتیک می توان از یک پوزیشنر با عملگر پنوماتیک استفاده کرد و با 4 تا 20 میلی آمپر، عبور سیال را کنترل کرده و شیر به تدریج قطع و وصل شود. شیرهای اطمینان یا ریلیف ولو بسته به گاز یا مایع بودن سیال و نوع کاربرد در انواع و مکانیزم های متفاوتی تولید می شوند. معمولا موادی که سیال مایع باشد به نام ریلیف ولو (Relief Valves) یا شیر تخلیه شناخته می شوند. شیر صافی نیز یکی دیگر از انواع شیرآلات صنعتی است که می‌توان آن را به‌عنوان یک قطعه متصل شده به لوله تعریف نمود که به منظور تصفیه، فیلتر کردن یا جداسازی انواع مواد از جریان استفاده می‌گردد.

شیرآلات صنعتی در صنایع نفت و پتروشیمی مجله درسواره | kasrasaran

ما بهترین شیرآلات صنعتی در بازار ایران را در فروشگاه خود گردآوری کرده ایم و تمام محصولات خود را با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش مانند تعمیر شیرآلات و غیره  عرضه میکنیم. شما میتوانید برای اطلاع از لیست قیمت محصولات شیرآلات صنعتی با ما تماس بگیرید و از شرایط ویژه ما برای خرید شیر های صنعتی مطلع شوید. لغت انگلیسی آن Valve  میباشد که در فارسی به عنوان شیر یا شیرآلات ترجمه شده است.

  دوربین مداربسته آنالوگ نسل قدیمی اما با قدرت