طراحی بیمارستان مهم ترین نکات در دیزاین داخلی بیمارستان آرل | elitarchgroup

طراحی بیمارستان مهم ترین نکات در دیزاین داخلی بیمارستان آرل | elitarchgroup

این بیمارستان‌های جانبی با یک دپارتمان جراحی ورزیده، اغلب در بیمارستان‌های عمومی قدیمی قرار داشتند که به ساختمان‌های جدید انتقال یافته‌اند. انعطاف در طرح، کاملاً ضروری است تا این امکان فراهم آید که گسترۀ وسیعی از فنون و تجهیزات مورد استفاده در بخش‌ها جای داده شوند. ارتباط مستقیم با بخش آزمایشگاه، دارای مزیت‌های زیادی است اما ضروری نیست.

دسته‌بندی کلی انواع بیمارستان

محل بیمارستان باید در فضایی دور از سر و صدا و آلودگی‌های ترافیکی باشد. جهت مطالعه مقالات ما را در زمینه طراحی مطب در تبریز ، طراحی نما در تبریز ، طراحی رستوران در تبریز ، طراحی باشگاه در تبریز، طراحی ویلا در تبریز، طراحی داخلی در تبریز مطالعه فرمایید. برای هر کدام از ما ممکن است به علت بیماری یا بیماری نزدیکان مدت زمانی را در بیمارستان سپری کنیم. همچنین پزشکان و پرستاران و کارکنان در بیمارستان مجبورند در این فضا مدت زیادی را بگذرانند. مسیر انتقال مادران و نوزادن پس ‌از ترخیص، باید تا حد امکان کوتاه بود از سایرکریدورهای شلوغ نگذرد. مراقبت، مامایی و زایشگاه باید در یک طبقه باشد تا به استفاده از آسانسور نیازی نباشد.

نکات مهم در طراحی بیمارستان ها و کلینیک ها

پرسنل در فضای بیمارستان به طور مداوم در حال کار هستند پس رنگ های خسته کننده و یا محرک اعصاب می تواند آزار دهنده باشد. همچنین بیماران نیز به رنگ های آرام و تسکین دهنده احتیاج دارند. مکان بیمارستان باید به گونه‌ای باشد که آسایش و رفاه عمومی به خطر نیفتد. به عبارت دیگر، عملکرد این مراکز نباید موجب سلب رفاه شهروندان و محلات شود.

  آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه IP
بعد از آن مشاوران و مدیران و کمیته ساختمانی، لی آت ها را دوباره لنداسکیپ بررسی می کنند. ترکیب بخش های مختلف پرستاری از لحاظ مدیریتی و اقتصادی (اقتصاد سرویس دهی پزشکی) بسیار مهم است. روابط کلی فضاها در بیمارستان ها تحت یک نظام کلی چیده می شوند.

  • اتاق­های نشیمن و خواب باید به ‌طور هماهنگ به صورت اتاق­هایی یک ‌نفره با قفسه و لگن دستشویی یا ترجیحاً با یک محوطۀ WC / دوش جداگانه طراحی شوند.
  • مقدار مورد نیاز عبارتست از یک تخت تمیز اضافی برای هر میز جراحی.
  • اتاق‌های پرستاری باید به مست جنوب و جنوب شرقی باشد و بهترین جهت برای اتاق‌های درمان و جراحی شمال غربی و شمال شرقی است.
  • برای صندلی های انتظار طرح هایی را می توان ارائه داد که کار شستشوی روزانه را آسان تر کنند.
  • همچنین باید حریم خصوصی بیمارستان با سایر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حفظ شود و از طرفی ارتباطی موثر بین بیمارستان‌ها و مراکز مورد نیاز برقرار باشد.
  • ابعاد این اتاق می‌تواند منعطف باشد اما باید حداقل فضای کافی برای برای قراردادن طبقه و کابینت وجود داشته و دسترسی مستقیم و راحتی را به اتاق عمل داشته باشد.