معرفی 6 سبک (Theme) طراحی کافی شاپ + 68 عکس خلاقانه

که ویژگی مشخص و بارز طراحی داخلی رستوران مدرن شیلان استفاده از چوب برای پوشش دیوارها و سقف است که این رویکرد بسیار جدید و امروزی است که در نتیجه منجر به تاثیر بصری قوی و مبتکرانه دکوراسیون داخلی رستوران فست فود شده است. این طرحها یک حس بینالمللی، شیک و امروزی به کافه شما میدهد که طرفداران فضاهای مدرن و صمیمی را جذب میکند. یکی از کاربردیترین ایدههای طراحی رستوران ایرانی، توجه به گیاهان و فضای سبز است که نه تنها به لحاظ بصری زیبا هستند، بلکه به طراوت محیط و تصفیه هوا نیز کمک میکنند. در طراحی کافه رستوران مدرن به چه نکاتی باید توجه نماییم؟

آنها را در آرامش قرار دهند و به آنها اجازه دهند در کار خودشان آزادانه کار کنند. طراحی رستوران بخصوص کافه رستوران باید به گونه ای باشد که وقتی به عنوان مخاطب وارد آنجا می شوید، حس راحتی و آرامش نمایید. این فضا در برخی از رستوران ها به عنوان نشستن کوتاه مدت افراد در پشت یک پیشخوان طراحی می شود. ما در ادامه ۱۰ کافیشاپ مطرح دنیا را به شما معرفی میکنیم که با طراحی داخلی خاص خود بسیار موردتوجه واقع شدهاند. مجله دکو نیوز در ادامه ایده های دکور کافی شاپ ساده را معرفی و تصاویری از نمونه های بسیار موفق در این زمینه را ارائه خواهد داد. این ایده های ساده طراحی کافه و رستوران، نکات و ترفندها را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما برای کارهای بیشتر به بازار ادامه می دهند. اصولا طرحهای ساده و یا گلدار در هر نوعی به راحتی میتواند با فضای داخلی و بیرونی رستوران و کافی شاپ ارتباط حاصل کند، به شرط آنکه گلدانهای زیبای دکوری را نادیده نگیرید. اطمینان حاصل کنید که نمای بیرونی از آن استقبال می کند و طراحی آن بیش از حد پیچیده و گیج کننده نیست. نمای بیرونی رستوران یکی از بخش های مهم در فضای رستوران است.

همچنین رنگ چراغ ها و مکان قرار گرفتن آن ها در این زمینه بسیار مهم است و به شما در نورپردازی کافه و رستوران کمک می کند. سطوح داخلی بهصورت خام (یعنی مصالح اولیه به کار رفته در ساخت، بدون نازک کاری های تزئینی روی آن) است و میتواند کاربری فضا را به مشتریان القا کند. سبک مدرن که با ترجیح رنگهای متنوع و سطوح فلزی از سبک مینیمال متفاوت است، میتواند یک فضای کافهای بسیار جادار و جالب ایجاد کند. رهگذران می توانند با عبور از فضای حیاط پشتی باغ فضای داخلی کافه، بامبوها و دیواره ای فلزی که سطوح مات و تصاویر مبهم از روی آن منعکس می شود را مشاهده کنند. به دلیل اینکه بیشتر افراد به دنبال رستورانهایی با سبک منحصربهفرد هستند باغ رستوران میتواند گزینهی مناسبی برای جذب مشتری باشد.

  ویدئو وال صنعتی و تبلیغاتی ایده برتر پارسیان | asilight

مشتری از قبل نامی برای رستوران انتخاب کرده بود و از گروه طراحی دکوراسیون رستوران ایتالیایی داخلی خواست که این نام را توسعه بدهد و به آن هویت و مفهوم ببخشد. به عنوان مثال رستورانی که غذاهای سنتی و ایرانی سرو می کند از یک سبک خاص طراحی پیروی می کند و رستورانی که غذای چینی یا ایتالیایی یا فست فود سرو میکنند از سبکهای دیگر طراحی و معماری پیروی می کنند. استفاده از پنل دکوراتیو در دکوراسیون کافه رستوران نیز یکی دیگر از ایده های خلاقانه و مدرن در طراحی به حساب می آید ، پنل سه بعدی به عنوان دیوار پوش های شیک و جذاب استفاده میشود ، شما با خرید یک پنل سه بعدی نه تنها در هزینه های خود صرفه جویی میکنید بلکه از نظر مصرف انرژی و کاهش آن قدم بزرگی برداشته اید ، سقف کاذب نیز نوعی دیگری از پنل دکوراتیو است که در طراحی داخلی با مدل های مختلف کاربرد دارد. در فرآیند طراحی رستوران و کافی شاپ با توجه به سلیقه و خواست کارفرما، طراحی در سبک های مختلف با استفاده از مصالح گوناگون و متنوع ارائه طرح به صورت سه بعدی(رندر تری دی) انجام می شود.

طراحی نمای خارجی کافی شاپ نمایانگر کیفیت فضای داخلی، عملکرد، و اتمسفر کافه شما به مشتریان و مراجعهکنندگان است. برای همه افراد ، دکوراسیون داخلی هر فضایی ، به ویژه فضاهایی که برای استراحت و تفریح استفاده می شود ، بسیار مهم است. باید تعداد مناسب سرویس یهداشتی برای خانمها و آقایان اختصاص داده شود و به کلیه لوازم از جمله صابون، دستمال کاغذی، منابع آب سرد و گرم مجهز باشد و محل قرارگیری سرویس بهداشتی و توالت در معرض دید مشتریان نباشد. بعضی از غذاها مثلاً اسپاگتی (غذای ایتالیایی) را همهی مردم کشورها میدانند باید دور چنگال چرخاند و صرف کرد یا پیتزا و جوجه کباب با استخوان را با انگشتان خورد. حس راحتی و صمیمیت چیزی است که همهی کافیشاپهای دنیا را شبیه به هم میکند. چرا که از حیث اقتصادی به صرفه بوده و می تواند ظاهر زیبایی را برای شما ایجاد کند. چرا که طرحهای جذاب با کیفیت چاپی بالا، متناسب با سالنهای بزرگ هم طراحی میشوند. هیچ قانون خاصی برای طراحی کافی شاپ وجود ندارد و این خلاقیت طراحان است که آنها را جذاب و خاص میکند. گزینه های بسیاری برای انتخاب وجود دارد. در حین اجرای پروژه مشاوره و نظارت های لازم جهت اجرای هر چه بهتر طراحی توسط گروه طراحی معماری آرت نوا artnova انجام می شود.

  خرید پکیج کامل دوربین مداربسته

بهتر است در برخی قسمتهای یک رستوران سنتی به جای استفاده از میز و صندلی حتماً از نیمکت و یا تختهای بزرگتر چوبی استفاده شود. به طوریکه با آویزکردن چندین کلیپ بورد چوبی بر روی دیوار و سپس دعوت از مشتریان برای کشیدن و یا نوشتن هر آنچه که می خواهند در این “صفحه خالی” بنویسند، روشی نوین از خود در این فضا به جای گذاشتند. بیش از دو هزار تیرک چوبی برای پوشش دیوار و سقف این کافی شاپ بکار برده شده و آن را منحصربفرد کرده است. گل ها می توانند در هر زاویه و هر سطحی از فضای شما به کار برده شوند. گلگون، نوعی رنگ قرمز است که در طراحی دکوراسیون سنتی باید همراه با رنگهای ملایم گرم و طرحهایی مثل طرح چوب به کار ببرید.

برای دکوراسیون یک رستوران سنتی ما به شما مجموعه رنگهای گرم مثل گلگون، کهربایی یا عنبری، طلایی، آذر گون، لعل گون را پیشنهاد میکنیم. بار در کافی شاپ به محلی گفته می شود که سرویس دهی سریع از آن قسمت انجام میشود.بار ها به دو نوع تقسیم می شوند.بارهای خصوصی که فقط برای سرویس دهی و پرسنل طراحی شده اند. تعداد محدودی از نمونه کارهای شرکت در زمینه طراحی و اجرای کافه و رستوران در بالا و همچنین در قسمت نمونه کارها قرار داده شده است. در واقع، رستورانی که شما مطابق این سبک طراحی می کنید، یک رستوران تک رنگ خواهد بود که دیوارها، صندلی ها، میزها، تابلوها و خیلی از قسمت های دیگرش همه یک رنگ دارند.

طبیعتا برای زیباسازی نمای رستوران و کافی شاپ، پیشنهاد میشود از عناصر زیبای دکوری، متناسب با سبک و مدل میز، صندلی رستوران انتخاب شود. برخی از رستورانها و کافی شاپها دارای فضای باز قابل استفادهای هستند که معمولا آن را نادیده می گیرند و یا آنچنان بهایی جهت زیباسازی نما و شمایل آن نمیدهند. ضمن آنکه آجر نما داخل منزل هم با سبک مدرن در طراحی و معماری همخوانی دارد و هم با سبک سنتی. سبک و الگوی مورد نظر جهت دکوراسیون فضای داخلی و یا بیرونی رستوران ازجمله مواردی است که بسیار حائز اهمیت است. همچنین سقف کافی شاپ در امتداد خود به بیرون کشیده شده و نام کافی شاپ بر روی آن نوشته شده است. حتی تشکهایی که بر سطح رویی آن قرار میگیرد را میتوانید با طرح گل و رنگبندی شاد انتخاب کنید و در پی آن، تشکهای طرحدار فضای محوطه را با نمایی از گلدانهای سبز سٍت نمایید و بدین ترتیب میتوانید به راحتی از یک نمای زیبا بهرهمند شوید که توجه عموم بالاخص مشتریان و متقاضیان را به اتمسفر ایجاده شده، جلب مینماید. در واقع برای این جلوه متفاوت در دکوراسیون رستوران کلاسیک می توانید از نورپردازی، نقش و نگار و دکور ویژه با هم بهره مند شوید و تمام این ویژگی های جذاب را با هم برای نقطه کانونی مورد استفاده قرار دهید.

  نصب دوربین مداربسته در مدارس چگونه است؟

اما حالا برعکس این موضوع را تصور کنید وقتی شما به میز خود هدایت می شوید و صندلی ها بسیار ناراحت کننده هستند. و برخی کافهشان را در شلوغترین مکانهای شهر تصور میکردند. در طراحی کافه و رستوران جایی که کافه شما واقع شده است اولین چیزی است که تعیین می کند چه نوع مشتری را جذب کنید. تا حد زیادی به چگونگی احساس مشتری. این مکان یک مفهوم کلی از فضای باز ساده ، طبیعی و به دوری از پیچیدگی با حوزه بندی مناسب را نشان می دهد. کاغذ دیواری رستوران یکی از مسائلی است که میتواند به این طراحی کمک کند.

از آنجا که انواع افراد در طول سال از مراکز خرید بازدید می کنند، به دلیل موقعیت مکانی خود هرگز بیکار نخواهید بود. آیا می دانید آمار نشان می دهد 60 درصد مشاغل جدید رستوران در سال اول خود شکست می خورند زیرا آنها برای مدیریت مکان آماده نبوده اند؟ طراحی این پروژه توسط استودیو رامپریمو بود که در سال ۲۰۱۱ تکمیل شد. در این کافی شاپ جلد تمامی کتابها برداشته شده اند که بسیار مرموز میباشد و همین ایدهی کوچک میتواند در نوع خود در جذب مشتری موثر باشد. این قطعاً نوع پایگاه مشتری مورد نظر شما را جذب خواهد کرد. پس این موضوع بسیار اهمیت دارد که بدانیم چه نوع سبک و روشی را در سیاست های رستوران داری خود مدنظر داریم تا پیرو همین امر اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی رستوران کنیم. زیرا تمایل کارفرما و بالطبع مشتریان دستخوش تغییرات بسیار نسبت به زمان های گذشته شده است. این خوب یا بد بودن به نحوهی برخورد و عملكرد كاركنان برمیگردد؛ در نتیجه آموزش پرسنل رستوران بسیار مهم است، زیرا با نوع عملکرد خود، تجربهی جدیدی را به مشتریان ارایه میدهند و نوع برخوردشان در رضایت مهمانان تأثیرگذار است.