نحوه تایپ و جای همزه ها در کیبورد یوتایپ

درمقاله قبلی درباره کیبورد چیست صحبت کردیم و انواع مختلف کیبورد های امروزی از معمولی تا پیشرفته را با ویژگی هایشان توضیح داده ایم. در این مقاله به طور کاملا تصویری و گام به گام فعالسازی صفحه کلید مجازی در ویندوز و فعالسازی کیبورد مجازی ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ را توضیح داده ایم. همچنین اگر میخواهید کیبورد مجازی را غیر فعال کنید در انتها مقاله میتوانید نکات غیرفعال کردن کیبورد مجاز را مطالعه کنید.

صفحه‌کلید

هنگامی که یک صفحه کلید USB خارجی را به لپ‌تاپ متصل می‌کنید، به عنوان صفحه‌کلید دوم عمل می‌کند و هر دو صفحه‌کلید را می‌توان همزمان استفاده کرد. اولین چیزی که یک کیبورد مکانیکی را تعریف می‌کند، کلید سوییچ آن است. امروزه بیشتر کیبوردهای اقتصادی از فناوری Dome Switch استفاده می‌کنند.

Corsair K60 PRO Low Profile RGB Gaming Keyboard

اگر متن، تصویر، فایل و هرچیز دیگری را تصمیم به جابجا کردن دارید، خیلی ساده با استفاده از کیبورد می توانید این کار را انجام دهید. برای کپی کردن هر فایلی، باید دو کلید Ctrl+C و برای paste کردن باید کلید Ctrl+V را بفشارید تا فایل به صفحه جدید منتقل شود. همان گونه که در بخش بالایی گفته شد، اگر اشتباهی به اندازه یک حرف رخ داده باشد شما می توانید با استفاده از کلید Backspace اقدام به حذف حروف اشتباه کنید. اما اگر کلمه یا کلماتی را به اشتباه تایپ کرده اید و می خواهید در کمترین زمان آنرا اصلاح کنید، کلید Ctrl را نگه دارید و سپس کلید Back space را بفشارید. با کیلیک روی آیکن کیبورد در taskbar کیبورد مجازی انگلیسی مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده میشود.

  • قیمت کیبورد کامپیوتر اداری عموما کمتر از نمونه های مکانیکال و گیمینگ است.
  • برای دانلود کیبورد مجازی گوشی شما میتوانید از طریق Google Play Store اقدام کنید و کیبوردی که بیشتر برای شما کارایی دارد را انتخاب نمایید.
  • قمیت کیبورد غشایی چندان بالا نیست و نسبت به صفحه‌کلیدهای معمولی، ساکت‌تر هستند.
  • همانطور که از نامش پیداست اصلی‌ترین ویژگی این کیبوردها ارتباط بدون سیم با کامپیوتر است.
  • کیبورد (صفحه کلید) ، ابزاریست که برای تعامل با کامپیوتر ساخته شده است.
  دوربین مداربسته بی سیم

اگر می‌خواهید برای سیستم خانگی خود یک صفحه کلید بخرید و هر جای منزل که می‌خواهید با آن کار کنید، به یک کیبورد وایرلسی نیاز دارید. دقت داشته باشید که حتما برای گیمینگ از کیبورد گیمینگ استفاده کنید زیرا کیبوردهای معمولی، دوام لازم برای بازی کردن را ندارند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید کیبورد گیمینگ باید به آن دقت کنید، مکانیزم داخلی آن است. چراکه این مکانیزم، تعیین کننده‌ی عملکرد و نحوه کارکرد کیبورد می‌باشد. درواقع کیبورد‌های گیمینگ ارزان‌تر و معمولی‌تر کیبورد‌های ممبران، و کیبوردهای حرفه‌ای و گران‌تر، کیبوردهای مکانیکی هستند. مکانیزم عمل کیبوردهای ممبران به گونه‌ای است که زمانی که یک کلید فشرده می‌شود، دو صفحه‌ی ممبران پلاستیکی به هم متصل شده و از این طریق کلید شناسایی می‌شود.

کیبورد ارگونومیک

این صفحه کلید‌ها دارای زمینه و حروفی هستند که روشن می‌شوند و در برای کار کردن در تاریکی مناسب می‌باشند. به علاوه، این صفحه‌کلیدها، از نظر زیبایی‌شناسی نیز نسبت به صفحه‌کلیدهای معمولی، برتری دارند. اگر روش هایی که در بخش های قبلی برای شما آموزش دادیم کار ساز نبود می توانید با استفاده از کنترل پنل به فعال سازی کیبورد مجازی ویندوز ۱۰  اقدام کنید. تایپ کردن روی صفحه های لمسی یکی از آرزوهای تایپیست هاست که شما میتوانید آن را تجربه کنید که در بخش زیر می توانید عکس کیبورد کامپیوتر را مشاهده کنید. در ادامه این مقاله آموزش کار با کیبورد مجازی ویندوز ۱۰ را برای شما توضیح داده ایم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار