وظیفه ی شستی آسانسور چیست

سر تیتر مطالب:

وظیفه ی شستی آسانسور چیست؟

 

شستی آسانسور یک تابلو فرمان است که با نام های دیگری مانند شاسی  دکمه شستی آسانسور و دکمه داخل کابین آسانسور نیز شناخته می شود. از آنجایی که دستگیره آسانسور اولین رابط کاربری آسانسور است و لزوماً هر مسافری بیشترین ارتباط را با انواع دستگیره آسانسور دارد، باید به گونه ای طراحی شود که زیبایی و کیفیت خوبی داشته باشد.

وظیفه هل دهنده آسانسور این است که پس از فشار دادن دکمه توسط کاربر، با استفاده از سیم های اتصال بین فشار دهنده های طبقات مختلف، فرمانی را به پنل کنترل ارسال می کند و سپس فشار دهنده طبق دستوری که توسط پنل داده می شود، ارسال می کند. دستور انتقال کابین آسانسور به پایین یا بالا صادر می شود.

به طور دقیق تر می توان شستی آسانسور را به دو قسمت تقسیم کرد:

1- دکمه شستی آسانسور در داخل کابین: مسافران هنگام ورود به کابین آسانسور از دکمه شستی آسانسور برای رفتن به طبقه مورد نظر استفاده می کنند. البته از این دکمه ها برای مقاصد دیگری مانند توقف اضطراری یا برقراری تماس نیز استفاده می شود.

2- دکمه شستی آسانسور بیرون که در کنار درب هر طبقه نصب می شود: افراد با استفاده از این دکمه ها آسانسور را به طبقه ای که در آن هستند فرا می خوانند که به این شستی، شوستی احضار کلاس ها نیز می گویند. این دو مورد در قیمت پنل شستی آسانسور تاثیر دارند.

  دوربین مداربسته آنالوگ

شستی آسانسور کف و کابین یکی از ملزومات هر آسانسوری است. از دید عموم مردم، کیفیت و کیفیت چاه آسانسور را کیفیت و کیفیت انواع چاه آسانسور، کل آسانسور در نظر می گیرند. بنابراین در انتخاب شستی آسانسور باید نهایت دقت را داشته باشیم زیرا در غیر این صورت ممکن است هزینه های اضافی را متحمل شویم.

 

 

شستی آسانسور

بدنه چاه آسانسور می تواند از شیشه، استیل، پلاستیک و یا ترکیبی از اینها باشد که هر کدام در طرح ها و اشکال مختلفی ساخته می شوند. به عنوان مثال می توانید انواع بدنه طلایی، نقره ای و دودی را در تیپ های بدنه استیل مشاهده کنید.

همچنین بدنه استیل می تواند از نوع فرسوده شدن در برابر آب و هوا و یا از نوع ضد زنگ باشد. امروزه با فراگیر شدن استفاده از تلفن های هوشمند با صفحه نمایش لمسی و استفاده آسان از وسایل الکترونیکی، این درخواست برای استفاده راحت تر از صفحه نمایش آسانسور مطرح شده است، بنابراین انواع دیگری از کلید آسانسور وجود دارد که می توان با کارت های الکترونیکی به ویژه یا اثر انگشت برای اهداف امنیتی و موارد مشابه استفاده می شود.

یک موضوع دیگر هم وجود دارد و آن صفحه شستی آسانسور است و در این صفحه اطلاعاتی نشان داده می شود که فرد در کدام طبقه حرکت می کند. صفحه نمایش انواع مختلفی دارد. در میان ساده ترین انواع، صفحه نمایش 7 یا هفت سگمنت وجود دارد که جهت آسانسور و شماره طبقه را نشان می دهد و انواع دیگری از صفحه نمایش وجود دارد. این مورد می تواند بر قیمت پنل شستی آسانسور تاثیر بگذارد.

  آموزش ترید در صرافی کوینکس (Coinex) و انواع سفارشات آن -ایران ارز دیجیتال

یکی دیگر از مواردی که انواع چاهک آسانسور را متمایز می کند نحوه نصب و طراحی آنهاست، مثلا چاه آسانسورهای توکار به گونه ای در داخل کابین نصب می شوند که بیرون زده از لبه های آن دیده نمی شوند، این چنین است. که شستی های رو به رو برعکس نصب می شوند.

 

پنل آسانسور

پنل آسانسور می تواند توکار یا روکار با ارتفاع و عرض متفاوت باشد. پنل آسانسور بسته به نوع سفارشات در طرح های مختلف قابل تولید و عرضه می باشد. پنل آسانسور از هر جنس باید از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد.

همانطور که از نام آنها پیداست، پنل های آسانسورهای روکار با دیواره کابین آسانسور هم تراز نیستند و در واقع ضخامت آنها خارج از پنل کابین است. یکی از ویژگی های این پنل ها سادگی نصب آنهاست.

پنل های توکار کاملاً همسطح دیوار کابین هستند و این پنل آسانسور به دلیل ظرافت و جزییات زیباتر به نظر می رسد و تزئینات داخل آسانسور را زیبا می کند و همچنین باید با ظرافت و دقت در نصب آن ها دقت شود.

پنل آسانسور بدون قاب پشتی و با قاب پشتی تولید می شود. اگر با بک فریم باشد فقط به صورت صفحه مخفی و اگر بدون بک فریم باشد می توان آن را به صورت فلاش پیج نیز اجرا کرد.

دلیل محبوبیت بیشتر پنل آسانسور توکار این است که پس از نصب بر روی دیوار کابین آسانسور کاملا با آن همسطح شده و دلیل طراحی و دکوراسیون کابین می باشد. همچنین برای برخی از کارفرمایان استفاده از پنل آسانسور نما بسیار زیبا و مطلوب به نظر می رسد. در هر صورت یک نکته وجود دارد که پلان پنل آسانسور باید از قبل تهیه و در اختیار سازندگان کابین قرار گیرد.

  همه آنچه باید درباره دوربین مداربسته بدانیم؟

 

پنل آسانسور و ویژگی های آن

تولیدکنندگان آسانسور با تولید محصولات مختلف سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارند. هر نوع آسانسور در ساختمان های مختلف استفاده می شود. برای اطمینان از رضایت کاربر، باید تجربه کاربری آسانسور را به حداکثر برسانید.

یک آسانسور مناسب و کارآمد دارای ویژگی های خاصی است که باید به آنها توجه کنید.

برای دریافت راهنمایی با مشاوران متالیفت تماس حاصل فرمایید.