20 گیاه آپارتمانی مقاوم و همیشه سبز

۵- به اندازه کافی سرزنده ، شاداب ، سالم و قوی به نظر برسد، تا نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه نداشته باشد. برگ های بزرگ نیز نسبت به اندازه کلی درخت بن سای شده، نامتناسب به نظر می رسند، برای آن که اندازه برگها کوچک شود ، از روش بیبرگی یا هرس برگ استفاده می کنند. در این وبینار که به همت انجمن عمارات محروسه ایران و با مشارکت انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران و مرکز آموزش عالی امام خمینی برگزار میشود، ضمن معرفی گل و گیاهان بومی و بررسی ظرفیتها و چالشهای بهرهبرداری از این منابع، مزایای استفاده از آنها در عمارتها و مجموعههای تاریخی مورد بحث و بررسی قرار میگیرد. سپس تنه گیاه را به صورت افقی، به طوری که شاخه ها رو به بالا قرار گیرند، دریک ظرف قرار میدهند و روی آن خاک می ریزند. در این روش، مانند روش متقارن، درخت رو به بالا رشد میکند ولی تنه دارای انحناهای بسیار زیبایی است.

البته، برای رشد برگهای جدید هر از گاهی به هرس کردن نیازمندند. این گیاه نیازمند هرس کردن است اگر به موقع برگهای اضافی از آن هرس نشود، جلوی رشدش گرفته میشود. زیبایی این گیاه برای رنگهای ابلق طلایی و سفید مایل به کرم برگهای آن در ترکیب با رنگ سبز است. بدین ترتیب تنه ابتدا به یک طرف مایل شده و دوباره بعد از طی فاصله کوتاه درمسیر اولی قرار میگیرد. همچنین نباید به طرف جلو رشد کنند و باید تمام شاخه ها به وضوح قابل دید باشند. در این روش راس ساقه اندکی به یک طرف کج شده است. ساقه آن میتواند بنزن، مونوکسیدکربن و کلروفرم را از هوای اطراف دریافت کرده و به این ترتیب هوای خانه را پاک کند. گیاهانی که برگ های کمی دارند ،درختی خزان کرده را تداعی می کنند . اشرفی را می توان گیاهی شادی آفرین دانست که در نسیم تابستانی اغلب خم و راست می شود و دل آدمی را به شعف می آورد. گیاهی همیشه سبز و دائمی است. از آنجایی که رشد اصلی این گیاه در بهار و اوایل تابستان اتفاق میافتد؛ این فصول زمان ایده آل برای کوددهی و تغذیه گیاهان است.

در حال حاضر حتی یک پانزدهم نیاز گل عراق را هم که بزرگترین مقصد صادراتی ماست تامین نمی کنیم. اولین شاخه، قوی و نیرومند است و در مکانی که انحنای تنه شروع میشود، واقع شده است. درختانی برای این روش مناسب هستند که بتوانند از طریق تنه یا شاخه، ریشه تولید کنند. برای بن ساهای بزرگ مناسب هستند . بنسایهایی که زیر ۱۵ سانتیمتر ارتفاع دارند بنسای مینیاتوری نامیده میشود.بن سای کوچک ۱۵ تا ۳۲ سانتیمتر ؛ بن سای متوسط ۳۲ تا ۶۰ سانتیمتر و بن سای بزرگ بیش از ۶۰ سانتیمتر ارتفاع دارند . این شاخه باید کمی به قسمت پشت متمایل باشدو به گونه ای پرورش داده شود، که مقداری از قسمت زیر شاخه در دید ناظر قرار گیرد. روش برش باید به صورت مورب باشد.

  بازدهی خط تولید و فروش خود را با نصب دوربین مداربسته افزایش دهید

۴- شاخه ها باید به نحو زیبا و دلپذیری در اطراف تنه اصلی پراکنده شده باشند.البته اگر شیوه بنسای مورد نظر روش نردبانی باشد این خصوصیت مورد توجه قرار نمی گیاهان زینتی گیرد. گلدانی که گیاه کروتون در آن کاشته شده باید حتما زهکش داشته باشد. کسانی که دوست دارند در آپارتمان خود گل و گیاه نگهداری کننده از لیندا حتما استفاده کنند ولی باید توجه داشته باشید که گیاه لیندا نیازمند نور زیاد میباشد.گل لیندا به نخل دم اسبی نیز مشهور هست که بومی مکزیک هست و به زندگی بیابانی عادت دارد . ۶- پس ازآن که گیاه کاملا شکل گرفت، میتوان آن را به گلدان زیباتری منتقل کرد.این عمل باید در ماه فروردین و اردیبهشت صورت گیرد.

بونسای را نباید به صورت یک گیاه طبیعی در گلدان رها کرد. در هوای خشک ، یک گیاه زیبا نیاز به آبیاری فراوان دارد ، اما اگر مالچ داده شود ، این مشکل چندان حاد نخواهد بود. اما در روشهای بادزده، صخره،رویشی و … این گیاه نور دوست نباید در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار گیرد. تعدادی ازریشه ها روی خاک قرار داده میشوند تا قدمت درخت را از نظر ظاهری افزایش دهند و تصور فرسایش خاک را در سالهای گذشته در ذهن القا کنند. درختانی که تا ارتفاع زیادی رشد می کنند مثل چنار ؛ کاج ها و …

پرورش محصول در گلخانه یک سرگرمی فوقالعاده است؛ اما راه اندازی گلخانه میتواند یک ایده کارآفرینی لذتبخش است. این گل در انواع مختلفی وجود دارد اما نوعی از آن که دارای برگهای سبز با خالهای سفید است معمولتر است. گیاهانی که برگهای بزرگ دارند یا تعداد برگ آنها کم است ،برای بن سای مناسب نیستند . به همین دلیل قیمت گلهای آپارتمانی زیاد گران نیستند و قیمت معقولی دارند. رطوبت محیطی معمولی خانه برای زامیفولیا مناسب است؛ به همین دلیل نیازی به غبارپاشی نیست. گل آپارتمانی ژربرا به دما حساسیتی ندارد و در دمای معمولی هر خانه بهترین رشد را خواهد داشت. شکل هر شاخه به تنهایی نیز مد نظر است . این روش بسیار آسان است و برای افراد مبتدی در نظر گرفته میشود، در زمانی کوتاه نیز میتوان آن را ایجاد کرد. پرورش گلهای مختلف در فضای باز و حیاط منزل علاوهبر زیبایی بیشتر محیط به افزایش نشاط و شادابی افراد کمک میکنند. بدیهی است که تخمین و برآورد تمام هزینه های فوق، بویژه برای افراد کم تجربه، کار ساده ای نمی باشد. این گیاهان را به گونه ای تربیت میکنند که تمام شاخه های آنها در یک جهت قرار گیرند.

شاخه ها نباید در دید ناظر بالای سر یکدیگر قرار گیرند زیرا در این صورت به یک میزان از نور خورشید و جریان هوا، بهره مند نخواهند شد. این گیاه با برگ سبز و صورتی رشد آهستهای داشته و در محیط مناسب بین هفت تا ۱۵ سانتیمتر شد خواهد کرد. گل سنگ صورتی یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که به علت خال و لکهای رنگی روی برگهایش محبوبیت زیادی دارد. نور ان غیر مستقیم باشد، نور مستقیم آفتاب برگهایش را می سوزاند. این گل به نور غیر مستقیم و از نظر جایگاهی در منزل و یا محل کار کنار پنجره های جنوبی و یا غربی را ترجیح می دهند. این گل را میتوانید در گلدانی کوچک بکارید و در معرض نور غیر مستقیم قرار دهید. البته چین و ژاپن از نظر کیفیت و کمیت تولید، همچنان در رتبه ی نخست قرار دارند.

  حضور موثر شرکت‌های ایرانی در پنجمین نمایشگاه واردات چین

۶- ارتفاع زیادی نداشته باشد. هرگاه به ارتفاع کمتری نیاز باشد، می توان راس آن را قطع کرد و شاخه پایینتر از راس را که در راستای تنه است یا زاویه کمی با راستای تنه دارد ،به عنوان راس انتخاب و باپیچیدن سیم آن را تربیت کرد. گل فیلودندرون پرنسس صورتی از سری گیاهان آپارتمانی است که رنگ بینظیری دارد. ۵- در صورتی که گیاه جوانه های متعددی تولید کرد، با توجه به شیوه بنسای انتخابی، جوانه های مناسب را نگه داشت و از تولید شاخه توسط بقیه جوانه ها جلوگیری کرد. در این روش ، درخت را به گونه ای تربیت می کنند که درختی رشد کرده در شرایط کاملاً مناسب و طبیعی ، در ذهن تداعی شود .

در روش بادزده، یک بنسای را باید آن گونه شکل داد که همانند یک درخت یا گروهی از درختان باشد که در یک مکان بادخیز یا در مجاور ساحل یا در نوک تپه رشد کرده اند. نوک ساقه یا راس در قسمت جلو باید به طرف ناظر باشد.در قسمت جلو نباید شاخه ها درهم پیچیده باشند. در این روش تنه درخت با انحنایی حدود ۴۵ درجه به طرف راست یا چپ متمایل میشود. در این روش تنه مستقیم است، ولی با زمین زاویه میسازد( عمود بر زمین نیست). این روش، که بسیار ساده است، برای بنسای کردن گیاهانی که از طریق خوابانیدن ریشه دار شده اند استفاده میشود. نخل شامادورا یکی از گلهای آپارتمانی مناسب هدیه است، این گیاه زیبای استوایی به راحتی در محیط آپارتمانی با نور کم رشد می کند. سانسوریا نیز یکی از گیاهان زینتی و آپارتمانی مناسب در داخل منزل می باشد. به علاوه این که سانسوریا می تواند سطوح کم نور، خشکی و مشکلات مرتبط با آفات را نیز تحمل کند. تا گمرک خروجی، مشکلات مربوط به تنظیم زمان بندی تولید و حمل و در نتیجه عدم تحقیق به موقع محصول متناسب با نیاز مشتری و همچنین ورود انفرادی صادر کنندگان ایرانی به بازار های جهانی و عدم پیروی از یک استراتژی مشترک می توان اشاره کرد.

در ژاپن گیاهانی را که با توجه به خصوصیات بنسای از طبیعت جمع آوری میکنند، (آراکی) می نامند. در آخر حتما به این نکته توجه کنید که آیا شخص مورد نظر به گل یا گیاه خاصی حساسیت دارد یا خیر؟ پیشنهاد ما به شما این است که درک درستی از آنچه باید کاشته شود داشته باشید؛ اما قبل از اینکه حتی برنامهریزی کردن برای کار را شروع کنید، مهم است که منابع تهیه بذر را که برای یک محصول موفق نیاز دارید، پیدا کنید. لاکی بامبو مناسب آپارتمان اسـت و باید آنرا در آب پرورش بدهید و هر ۲ تا ۴ هفته یکبار هم آب آنرا عوض کنید. برای تشکیل ریشه های جدید در جهت مناسب، می توان ریشه را تا لایه کامبیوم خراش داد و روی آن را با خاک و خزه پوشاند. ریشه ها غالباً در جهت خلاف انحنای تنه گسترده شده اند. در ادامه نکاتی را برای شما مطرح می کنیم که می توانید با استفاده از آن ها کود گیاهان زینتی خود را تامین کنید و از زیبایی روز افزون و رشد بهتر آن ها لذت ببرید.

  آسان عملیات تعویذات pdf-مکتب دیتا

۲- خاک اطراف گیاه نباید خشک شود. بهتر است در روزهای بسیار گرم گیاه را از پنجره دور کنید تا نور و گرمای زیاد باعث خشک شدن گیاه نشود. نور ملایم تا درخشان خورشید و دمای 18 الی 26 درجه، از نیازهای اصلی نماتانتوس است. این کودها ارزان و به صرفه بوده و به آسانی می توان با سرعت بیشتر و کیفیتی بهتر نیازهای غذایی هر گیاهی را برآورده کرد. گیاه برگ عبائی یک گیاهی است با طول عمر طولانی و نیازهای محیطی کم و قادر است سالیان دراز عمر کند(بدون تغذیه، بدون تعویض گلدان). بسیاری از گیاهانی که در صخره ها و کوهستانهای مناطق گرمسیری و معتدل در شکاف صخره ها رشد کرده اند ، به علت شرایط خاص موجود در منطقه و محیط کشت، خود به خود بونسای و تبدیل به درختانی مسن، با ارتفاع کم شده اند. جالب است بدانید در مناطق سردسیر که رطوبت بالایی دارند از پاپیتال برای پوشش ساختمان استفاده می شود. پپرومیا گیاهی است بسیار آنتیک با نگهداری راحت برگهای گرد و با خطوط سفید و سبز ودمبرگ های قرمزرنگ خود هر چشمی را نوازش میدهد.گیاه پپرونیا یک ساقه گل دهنده با شاتون های سبز رنگ تولید می کند که ارزش زینتی ندارد.

از این رو این شاخه ها را قطع می کنند . چرا که رطوبت باعث می شود ساقه و برگ این گیاه کپک بزنند. برای ایجاد شکل ساقه راست متقارن ، باید پایین ترین شاخه را در حدود یک سوم ارتفاع تنه حفظ کرد و با سیم پیچی مانع حرکت آن به سمت جلو شود. شاخه ها باید همچنان به صورت افقی حفظ شوند. هر هفته یکبار نیز برای حفظ رطوبت می توانید از اسپری کردن برگ ها استفاده کنید. شما میتوانید با بررسی خاک گلدان رطوبت آن را بررسی کنید؛ و درصورتیکه خاک گلدان خشک بود آن را آبیاری کنید.